Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Sezóna nádchy je tu! Ako predísť prechladnutiu a čo robiť, keď ste už ochoreli

Sezóna nádchy je tu! Ako predísť prechladnutiu a čo robiť, keď ste už ochoreli

Každý rok je to to isté. Po lete prichádza ochladenie, ľuďom chýba slnko a ordinácie čakární sa začínajú pomaly plniť pacientmi s na vlas rovnakými príznakmi. Rýma, kašeľ, zvýšená teplota. Vy sa ale až k doktorovi tento rok nemusíte dostať. Stačí poznať pár jednoduchých trikov a rýma sa vám vyhne oblúkom. Dôležité je začať včas a nepoľaviť celú sezónu. A ak aj predsa ochoriete, skúste kombináciu všetkých našich odporúčaní naraz a uvidíte, že sa "dáte dohromady" počas pár dní.

18.09.2023

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Ako filtrovať pitnú voduObrázok ku článku 10 najúčinnejších inhalačných roztokov, ktoré si pripravíte z bežne dostupných surovín

10 najúčinnejších inhalačných roztokov, ktoré si pripravíte z bežne dostupných surovín

Poznáme to všetci - v priebehu jesene alebo na začiatku zimy sa ordinácie lekárov plnia detskými aj dospelými pacientami s najrôznejšími druhmi respiračných ochorení. Trápi nás kašeľ, nádcha, nachladnutie, zápaly prínosových dutín, chrípky aj angíny. Viete ale, že existuje spôsob, ako predchádzať sezónnym ochoreniam, zmierniť prejavy alergie alebo astmy? Nejde o žiadny zázrak, ale o veľmi jednoduchú, bezpečnú a napriek tomu nesmierne účinnú metódu. Tou je inhalačná liečba.
 

13.01.2023

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Ako si vybrať vákuovačku potravín – 1. diel

Ako si vybrať vákuovačku potravín – 1. diel

Uvažujete o kúpe vákuovačky potravín, ale ste stratení v parametroch, ktoré uvádzajú predajcovia: výkon motora, podtlak, čerpací objem atď.? V tomto podrobnom zozname Vám vysvetlíme, čo jednotlivé pojmy znamenajú a ako ovplyvňujú skutočnú manipuláciu so spotrebičom a skladovanými potravinami.

03.05.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Mikroplasty a zdravie: vedecké výskumy

Mikroplasty a zdravie: vedecké výskumy

V posledných rokoch úroveň znečistenia mikroplastami exponenciálne vzrástla. Napriek tomu existuje len malo výskumov, ktoré by hodnotili potenciálne negatívne dôsledky tohto javu na životné prostredie a ľudské zdravie. Rozprávanie o mikroplastoch sa teda môže zdať ako rozprávanie o málo známom nepriateľovi, ktorý je objavený prvý krát.

12.04.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Ako si vybrať filter do filtračnej kanvice

Ako si vybrať filter do filtračnej kanvice

Máte už doma svoju filtračnú kanvicu, ale neviete sa rozhodnúť aké filtre na vodu zvoliť? Filtre Bi-Flux vyrobené talianskou spoločnosťou Laica sú vyrábané za veľmi prísnych hygienických opatrení a viacero nezávislých laboratórií po celom svete ich podrobilo testovaniu. Výsledky boli viac ako uspokojivé. Aj to sú dôvody prečo pri výbere filtrov na vodu siahnuť po značke Laica. Ani tým však vaše rozhodovanie neskončí, prečo?

29.03.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Inhalátor Laica NE2014 - Recenzia

Inhalátor Laica NE2014 - Recenzia

Inhalátor sa stal povinnou výbavou našej domácnosti pred pár rokmi, keď naša dcéra podrástla a z detských kútikov sa pravidelne vracala s neželaným bonusom – soplíkom. Človek vyskúša naozaj všetky spôsoby, ktoré „vygoogli“ len, aby dieťaťu pomohol. A tak som aj našla veľa odporúčaní na inhalovanie. Ako som si vybrala a prečo máme inhalátor vždy po ruke?

22.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Legendárne značky - Laica

Legendárne značky - Laica

Poslaním značky Laica je prinášať pohodu do srdca každého domova. Navrhujú kvalitné produkty, ktoré nám pomáhajú v každodennom živote. Táto rýdzo talianska spoločnosť sa zameriava na výrobu malých domácich spotrebičov pre zdravie ľudí a zariadení na úpravu vody. Úspech spoločnosti je založený na oddanosti vysokej kvalite, bezpečnosti a dizajne výrobkov s cieľom uľahčiť spotrebiteľom život.

08.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Nákupný radca – ako si vybrať inhalátor

Nákupný radca – ako si vybrať inhalátor

Ak často trpíte chorobami dýchacích ciest alebo Vás trápi alergia, určite ste už o inhalátoroch počuli. Ja sama som odhalila ich čaro vďaka deťom. Častý soplík a opakované zápaly dýchacích ciest ma nútili hľadať riešenie ako čo najviac dievčatám zmierniť a hlavne skrátiť priebeh choroby. A tak som objavila inhalátory . . .

15.02.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Život s alergiou v zimných mesiacoch

Život s alergiou v zimných mesiacoch

Máme začiatok februára, chrípková sezóna je ešte v plnom prúde a alergikov už teraz začína trápiť blížiaca sa peľová sezóna. Tí nešťastnejší už pociťujú prvé prejavy alergie. Čo môžeme urobiť už počas zimných mesiacov, aby sme zlepšili kvalitu nášho života na jar?

14.02.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Prečo je športová filtračná fľaša Laica ideálna smart vychytávka pre váš pitný režim?

Prečo je športová filtračná fľaša Laica ideálna smart vychytávka pre váš pitný režim?

Či už ste si obľúbili jazdu na bicykli, beh alebo sa radi niekoľkokrát týždenne zničíte vo fitku, určite nám dáte za pravdu, že dostatočný príjem tekutín je niečím, čo vám nesmie počas tréningu chýbať. Ak nechcete utrácať za predražené nápoje, určené priamo pre športovcov a naopak, chcete mať neustále po ruke pre naše telo najprirodzenejší tekutinu, zamerajte svoju pozornosť na športovú filtračnú fľašu Laica, ktorá vás dostane celým radom vychytávok.

20.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mojej kuchyne - vakukovačka Laica xPro

Poklady z mojej kuchyne - vakukovačka Laica xPro

Ak vás trápi plytvanie potravinami alebo radi nakupujete veľké ekonomické balenia a riešite uskladnenie zásob v domácnosti, isto ste sa už dopočuli o vákuovaní, ktoré Vám s týmito problémami pomôže. Podľahli ste už aj Vy čaru vákuovania? Poznáte jeho výhody, vidíte kde všade ho doma môžete využiť, ale váš aktuálny prístroj Vám už nestačí? Alebo si hľadáte prvú vákuovačku a neviete po čom siahnuť? Dnes sa pozrieme ako funguje a prečo si vybrať profesionálnu vákuovačku od spoločnosti Laica xPro. Neľajte sa, napriek názvu nie je len pre gastro podniky, určite ju ocenia aj mnohé domácnosti.

19.12.2021

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Športujete, dojčíte, ste v strese alebo žijete na dedine? Pite vodu určenú špeciálne pre vaše potreby

Športujete, dojčíte, ste v strese alebo žijete na dedine? Pite vodu určenú špeciálne pre vaše potreby

Je pravda, že kvalita vody u nás patrí k tým najlepším v rámci celej Európy. Prísne regule a kontroly zabezpečujú jej zdravotnú nezávadnosť. Jej problémom však môže byť prílišná úprava chlórom, ktorá nevylepší chuť ani vôňu kohútikovej vody. Keď k vyššie uvedenému pridáte ešte skutočnosť, že sa vo vode môžu nachádzať rezíduá liekov alebo napríklad zvyšky dusičnanov, asi nám dáte za pravdu, že je vhodné vodu v domácom prostredí zodpovedajúcim spôsobom upravovať. Zvlášť v situáciách, ktoré si to vyložene žiadajú.

13.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mojej kuchyne - Batériový filter Laica Venezia

Poklady z mojej kuchyne - Batériový filter Laica Venezia

Ahojte, možno ste už z mojich článkov a videí vytušili, že som veľkou fanúšičkou produktov, ktoré mi uľahčia život. Ako bonus, ak prispejú aj k zdraviu mojej rodiny, majú u mňa dvere otvorené dokorán. Filtrácii vody som podľahla už dávno. Filtračné kanvice som si kúpila okamžite po presťahovaní do mesta, keď som si vodu so silnou arómou chlóru nevedela zvyknúť. Časom som objavila efektívnejšie riešenie, ktoré Vám predstavím vo videu nižšie.

12.12.2021

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Budúcnosť je TERAZ! Ovládajte svoj pitný režim mobilom

Budúcnosť je TERAZ! Ovládajte svoj pitný režim mobilom

Patríte medzi milovníkov moderných technológií? Nedokážete si predstaviť domácnosť bez rôznych utilitiek a high-end vychytávok? Ovládate osvetlenie alebo vykurovanie hlasom, či múdrou appkou? Pokiaľ ste aspoň na jednu z vyššie uvedených otázok odpovedali „áno“, potom pre vás máme ďalší tip na rozšírenie vašej smart domácnosti. Je ním inovatívna filtračná fľaša FLOW'N GO, ktorá umožňuje ovládať váš pitný režim pomocou smartfónu. Ako táto vychytávka funguje?

06.12.2021

Vendula Vrablová

1239