Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Čo sa deje s telom pri alergii a ako vám môže pomôcť inhalátor?

Podľa aktuálnych štatistík trpia nejakou formou alergie až dva milióny Čechov. V Európe je však situácia ešte horšia. Každý druhý obyvateľ EÚ je alergik. Percento osôb trpiacich alergiou má tendenciu v budúcnosti stúpať. Z ďalších výskumov vyplýva, že 70 % alergikov sa kvôli alergii cíti limitovane pri vykonávaní každodenných činností a 40 % sa cíti frustrovane kvôli komplikáciám, ktoré im prinášajú chronické alergické ochorenia. Prenosný inhalátor však ponúka efektívne riešenie.

Čo sa deje s našim telom pri alergii

Alergické ochorenie je vyvolané neprimeranou reakciou organizmu pri aktivácii určitej skupiny imunoglobulínov pri kontakte so špecifickým alergénom. V krvi nám tak začne kolovať zvýšené množstvo protilátok proti vyvolávaciemu alergénu. A keď už sme pri tých alergénoch– v súčasnej dobe ich máme potvrdených viac než 500!
Medzi základné prejavy alergie patri nádcha, kýchanie, svrbenie očí, zápal spojiviek, kašeľ, astma, dýchavičnosť, vyrážky, ekzém, žihľava, opuchy kože a slizníc, bolesti brucha, hnačky alebo zvracanie. V krajnom prípade môže postihnutý prekonať anafylaktický šok. Ten nastáva vo chvíli, keď sa po kontakte alergika s alergénom vyvinie mnoho alergických príznakov, ktoré vedú k zrúteniu krvného obehu a kolapsu. Niektoré prípady anafylaktického šoku končia, bohužiaľ, smrťou.
Laica inhalator

S alergiou sa dá celkom dobre žiť

Množstvo alergikov potvrdilo, že sa vďaka alergii cítia frustrovaní a limitovaní v bežnom živote. To sa ale môže zmeniť, pokiaľ príjmu určité režimové opatrenia. Jedným z nich je zabezpečenie kvalitného inhalátora a pravidelná inhalácia. Pokiaľ trpíte alergiou na pele či plesne, inhalujte celoročne a intenzívne inhaláciu zaraďte do svojho liečebného programu najmä v období vykurovacej a peľovej sezóny. Ideálne je, ak sa v tomto období budete inhalácii venovať dvakrát, prípadne i trikrát denne po dobu 10 až 20 minút.

Aký inhalátor vybrať? 

Spoločnosť Laica vyrába dva druhy inhalátorov. V prvom rade ide o inhalátory ultrazvukové, ktoré pracujú s vysokofrekvenčným oscilátorom. Ich najväčšou výhodou je tichá prevádzka. Istou nevýhodou je však to, že si nedokážu poradiť s hustými alebo olejovými roztokmi. Pre tieto prípady sú vhodné inhalátory kompresorové, pri ktorých je však potrebné počítať s hlučnejšou prevádzkou. V sortimente značky Laica, samozrejme, nájdete aj inhalátory prispôsobené špeciálne na použitie u menších detí. Ich najväčšou prednosťou je tichá prevádzka a možnosť prenášania z jedného miesta na druhé. Dieťa tak nie je nútené sedieť na jednom mieste a môže sa s inhalátorom voľne pohybovať. Prenosný inhalátor je napájaný batériami (2xAA), čo určite oceníte na cestách. Inhalátor je, samozrejme, možné nabíjať aj priamo zo siete. Všetky inhalátory vyhovujú najprísnejším normám EU.

Aktuálnu ponuku klasických aj prenosných inhalátorov Laica nájdete v našom e-shope

Liaca inhalatory

Pošlite článok známemu