Inhalácia pomôže pri nachladení aj chrípke

Počet nakazených rôznymi chorobami sa za posledné roky prudko zvýšil. Nebezpečnou chrípkou sa každý rok nakazí približne 20% populácie. Hlavnými prenášačmi sú deti v predškolskom a školskom veku. Najohrozenejšiu skupinu tvoria ľudia s chronickým ochorením dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, obličiek, osoby s diabetesom, oslabenou imunitou a osoby nad 50 rokov. Ako sa pred nepríjemným nachladením a nebezpečnou chrípkou chrániť? A čo robiť, ak vás prepadne v celej svojej sile?

V boji pomôžu bylinky a inhalácia

Mnohí z nás mieria do lekárne, po „osvedčené prípravky z reklám“, už pri prvých príznakoch choroby. Nie je na tom nič zlé, no málokto tuší, že s nepríjemnými prejavmi choroby si dosť dobre poradí aj oveľa šetrnejšia a cenovo dostupnejšia metóda, ktorú poznali už naši predkovia. Áno, reč je o inhalácii. Do inhalátora nemusíte kupovať drahé roztoky. Rovnako účinné a lacnejšie varianty si pripravíte aj doma. 
Pozrite si desať tipov na tie najlepšie.
Dnes už našťastie nemusíme zložito stáť nad umývadlom alebo hrncom plným vriacej vody a s uterákom na hlave vdychovať horúcu paru. Moderné možnosti inhalácie sú predsa len omnoho pohodlnejšie a príjemnejšie. Inhalácia nám dokáže pomôcť pri ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, alergiách alebo respiračných ochoreniach.
Co do inhalatoru

Inhalácia dokáže liečbu nielen skrátiť, ale aj spríjemniť

Ak chcete minimalizovať riziko prepuknutia choroby alebo zdravotných komplikácií, mali by ste pravidelne inhalovať od jesene do jari a intenzívnejšie v obdobiach rôznych epidémií. Ak vás trápi astma a iné chronické pľúcne choroby, potom je dobré inhalovať preventívne v priebehu celého roka. Alergici by mali zaradiť inhaláciu do svojho denného harmonogramu počas celého obdobia výskytu ich alergénu. Ďalším benefitom je aj všeobecne prevládajúci názor, že správna inhalácia umožňuje prekonať nepríjemné príznaky (napr. chrípku) rýchlejšie a pohodlnejšie. Túto výhodu ocenia predovšetkým rodičia menších detí alebo staršie osoby a seniori.

Vyzbrojte sa účinnou zbraňou menom Laica

Moderné nebulizátory talianského výrobcu, ktorý je na našom trhu už od roku 1974. Najväčšou prednosťou Laica inhalátorov je určite jednoduché a všestranné využitie, rovnako ako vysoká kvalita použitých materiálov a komponentov zaručujúcich dlhú životnosť. 

Pomôžeme Vám vybrať ten správny inhalátor (nebulizátor) 

Na trhu sú totiž dostupné tri druhy:

  • Kompresorové inhalátory pracujú pomocou kompresora a sú obvykle hlučnejšie, ale za to výkonné a vhodné na dlhodobé liečenie. Je možné totiž aplikovať rôzne liečivá od Vincentky až po husté sirupy na kašeľ typu Mucosolvan, Ambrobene a iné.
  • Ultrazvukové inhalátory fungujú pomocou ultrazvukového oscilátora, ktoré rozptyľujú liečivo na hmlovinu. Tieto inhalátory sú tiché a preto sa hodia aj pre deti. Ultrazvukové inhalátory sa používajú pre aplikáciu liečiv rozpustných vo vode, napr. Vincentky alebo soľného roztoku. 
  • MESH (membránové) inhalátory sú malé, kompaktné zariadenia, ktoré vytvárajú veľmi jemné kvapky liečiva, preto sú ideálne na cestovanie.

Laica inhalator

Ako správne inhalovať ?

Nesmierne dôležitá je tiež správna inhalačná technika. Ideálne je, ak pri inhalácii sedíte a držíte hlavu vzpriamene, v jednej osi s chrbticou. Váš trup by mal byť vzpriamený. To preto, aby sa dýchacie cesty, ľudovo povedané, otvorili a uvoľnili tak cestu priechodu účinnej látky. Dýchanie je v tomto prípade tiež tak trochu „veda“, ktorú by ste nemali podceňovať. Najprv je potrebné sa pomaly a zhlboka nadýchnuť nosom alebo ústami. V tejto fáze by mala byť maska inhalátora nasadená. Následne si doprajte krátku dychovú pauzu. To preto, aby sa liečivo usadilo na stenách dýchacieho ústrojenstva a okamžite neunikalo s výdychom. Ďalším krokom je dôkladný výdych ústami, po ktorom opäť nasleduje krátka dychová pauza.

Laica inhalator
Inhalácia je nesmierne šetrný a moderný spôsob ako sa zbaviť nepríjemných zdravotných komplikácií, zmierniť ich priebeh, prípadne skrátiť dobu liečby. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že používanie inhalátora pri prvých príznakoch nachladenia môže zabrániť prepuknutiu choroby do ťažšieho štádia a tým znížiť potrebu užívania antibiotík. Ak však príznaky ochorenia trvajú dlhšie ako týždeň, prípadne sa zhoršia, mali by ste vyhľadať lekára.

Pošlite článok známemu