Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

LAICA - Malá rodinná firma s talianskym entuziazmom

Spoločnosť bola založená v roku 1974 Leonidom Moretto a jeho manželkou Teresou, ktorí začali podnikať vo svojom rodnom meste na severe Talianska – Vicenza s malou výrobnou linkou kuchynských váh. Vášeň a starostlivosť o produkt v každej fáze jeho vzniku viedli spoločnosť k rýchlemu rozvoju a čoskoro rozšírili portfólio o osobné váhy. Avšak až v roku 1992, kedy vedenie spoločnosti prevzali potomkovia zakladateľov Mauruzio a Anna Maria došlo k výraznému rozšíreniu a spestreniu sortimentu predovšetkým o zdravotnícke pomôcky určené na domáce použitie. Postupom času si spoločnosť vybudovala medzinárodný profil so zameraním na výskume a inováciou produktov.

Poslaním značky Laica je prinášať pohodu do srdca každého domova. Navrhujú kvalitné produkty, ktoré nám pomáhajú v každodennom živote. Táto rýdzo talianska spoločnosť sa zameriava na výrobu malých domácich spotrebičov pre zdravie ľudí a zariadení na úpravu vody. Úspech spoločnosti je založený na oddanosti vysokej kvalite, bezpečnosti a dizajne výrobkov s cieľom uľahčiť spotrebiteľom život.

Zo severu Talianska do celého sveta

Vďaka skúsenostiam v oblasti domácich zdravotníckych pomôcok priniesla nová generácia Laica na trh systém filtrácie vody, ktorý bol vyvinutý na základe vedeckých poznatkov. Ide o jednoduchý, bezpečný a technologicky vyspelý filtračný systém na zlepšenie kvality vody z vodovodu. Behom posledných desiatich rokov zahájila LAICA proces rozvoja a konsolidácie, ktorý viedol k expanzii do sveta – dnes nájdeme produkty LAICA na všetkých piatich kontinentoch. Okrem dizajnu a technologicky vyspelých a spoľahlivých produktov sa Laica zaviazala k činnosti, ktorá podporuje udržateľnosti životného prostredia a ľudské práva.

Kvalita a bezpečnosť na prvom mieste

Produkty Laica sa vyznačujú vysokou kvalitou prvotných surovín a výrobného procesu, zmyslom pre detail a kreativitou dizajnu s dôrazom na taliansku výrobnú tradíciu. Aby to potvrdili, centrum výskumu a vývoja, oddelenie kvality a dizajnu, CAD Engineering a aj továrne na výrobu filtračných kanvíc a náhradných filtrov sa nachádzajú vo Vicenze. Zárukou, že všetky produkty značky Laica sú na najvyššej úrovni a spĺňajú štandardné požiadavky na kvalituje fakt, že Laica podrobuje okrem zákonom požadovaných kontrol, všetky svoje produkty dlhej sérií dodatočných kontrolných  testov kvality. V priebehu výrobného procesu sú všetky komponenty od najmenších po najväčšie podrobené najprísnejším kontrolám. Rovnako dôležitý je aj výber surovín, z ktorých sú produkty Laica vyrábané. Laica sa môže pochváliť dlhým zoznamom certifikátov kvality od medzinárodných orgánov a nezávislých výskumných laboratórií.

Laica v našich končinách

Spoločnosť Laica má už niekoľkoročnú históriu a na našom trhu a stala súčasťou mnohých domácností. Veľkej popularite sa tešia najmä inhalátory, ktoré pomáhajú pri zdravotných ťažkostiach alergikom, astmatikom a ľuďom trpiacim respiračnými ochoreniami. Obľúbené sú aj filtračné kanvice tejto značky. Chuť a vôňu filtrovanej vody zbavenej chlóru, ťažkých kovov, vodného kameňa a baktérií získanej dizajnovými filtračnými kanvicami si vychutnáva mnoho rodín. Ako bonus si môžete zvoliť niektorý zo špeciálnych filtrov spoločnosti Laica obohatený o rôzne minerály alebo magnézium. Patríte už aj vy do rodiny Laica?