Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ako filtrovať pitnú vodu

12.07.2023

Voda je životne dôležitá pre všetkých a správny pitný režim je najpodstatnejšou zložkou našej výživy. Zdravá voda však nie je takou samozrejmosťou, ako by sa mohlo zdať. Pitná voda z kohútika nemusí byť vždy čistá a zdravotne nezávadná. Filtračné kanvice, filtračné fľaše, filtračné karafy alebo filtre na vodovodný kohútik predstavujú to najlepšie riešenie pre všetkých, ktorí si chcú byť istí, že oni aj ich rodina dostávajú to najlepšie.

Prečo by ste mali o filtrácii vody uvažovať?

Domáca filtrácia pitnej vody je najspoľahlivejším spôsobom, ako zbaviť vodu všetkých nežiadúcich látok. Aj obyčajná voda z kohútika môže obsahovať mnoho zložiek, ktoré vášmu telu nesvedčia. Pitná voda totiž môže obsahovať množstvo ťažkých kovov, chlóru, vodný kameň a v neposlednom rade aj nebezpečné mikroplasty. Filtrovaním vody nielen odstránite nežiaduce látky, ale zbavíte sa aj nepríjemnej pachuti. Výsledkom bude lahodná a krištáľovo čistá voda bez zápachu.

Skvelá voľba pre zdravie aj peňaženku

Filtrovanie vody z kohútika sa vám oplatí hneď niekoľkokrát. Ušetríte si „ťahanie“ plastových fliaš z obchodu, uľavíte svojej peňaženke a výrazne znížite objem odpadu, ktorý vaša domácnosť alebo kancelária produkuje. Na objem vody, ktorý dokáže prefiltrovať jedna filtračná patróna, pripadá pri používaní PET fliaš až o 97 % plastového odpadu viac ako pri likvidácii jednej patróny. A to už je poriadny dôvod, prečo povedať zbohom dobe plastovej.

Filtrácia – vyberte si ten najlepší spôsob

Chcete čistú vodu len pre osobnú potrebu alebo rovno pre celú kanceláriu? Alebo snáď hľadáte takú fľašu, ktorá bude zároveň dizajnovým doplnkom? Vo svojich predstavách sa už obmedzovať nemusíte. Doby, kedy bola na výber iba jedna značka filtračných kanvíc sú dávno preč. Talianska LAICA ponúka hneď niekoľko spôsobov filtrácie pitnej vody:

 • Filtračná konvica – svojim objemom sú skvelé do domácnosti, v XXL veľkostiach aj pre celú kanceláriu.
 • Filtračné fľaše – na výlet, na cvičenie alebo do práce. Cestovnú filtračnú fľašu využijete každý deň. Zmestí sa do batohu aj kabelky a filtruje vodu 24/7.
 • Filtračné karafy – dizajnové, praktické a efektívne. Domáca filtrácia vody môže prinášať výsledky, ale zároveň vyzerať skvelo.
 • Filtre na kohútiky – skvelá, chutná filtrovaná voda priamo z kohútika. Bez čakania, kedykoľvek a v akomkoľvek množstve.

Ako vybrať správny filter?

Každá kanvica, karafa aj fľaša má filtračnú patrónu, ktorú je raz za čas potrebné vymeniť. LAICA vyrába hneď niekoľko typov filtrov do filtračných kanvíc. Na rozdiel od iných výrobcov vyrába aj filtre, ktoré vodu nielen čistia, ale dodávajú jej aj prospešné látky. Môžete tak napríklad doplniť magnézium, minerály alebo upravovať kvalitu vody podľa lokality. Máte problém s dusičnanmi v pitnej vode, bojujete s výskytom baktérií? Vyberte si optimálny spôsob filtrácie pitnej vody. Pokročilé filtre dokonca dokážu vodu zbaviť aj mikroplastov. Mikroplasty v pitnej vode predstavujú problém, s ktorým sa stretáva celý svet. LAICA ako prvá predstavila unikátny filter, ktorý dokáže zachytiť až 99,999% mikroplastov z kohútikovej vody.

Filtre a príslušenstvo

Súčasťou každej filtračnej fľaše, kanvice alebo karafy je patentovaný uhlíkový filter na vodu. Kapacita filtrov na pitnú vodu sa pohybuje od 120 až do 150 l vody podľa typu filtra. Batériový filter na vodu dokonca prefiltruje až 900 l pitnej vody.

Čo dokážu filtre na vodu odstrániť?

 • Nepríjemný zápach alebo pachuť chlóru – voda môže prejsť všetkými testami kvality, ale napriek tomu má niekedy nepríjemné senzorické vlastnosti. Vďaka filtrácii bude opäť chutiť ako zo studničky.
 • Mechanické znečistenie vody – uhlíkové filtre na vodu neprepustia žiadne nečistoty, ktoré sa môžu vyskytovať v potrubí
 • Bakteriálne nečistoty – v pitnej vode z problematických zdrojov sa môžu vyskytovať baktérie alebo mikróby, na ktoré je potrebné použiť špeciálny filter
 • Mikroplasty – unikátna filtračná technológia dokáže odstrániť až 99 % mikroplastov bežne sa vyskytujúcich v pitnej vode

Aké typy filtrov zoženiete?

Vždy vyberajte podľa typu nádoby, do ktorej budete filter na vodu umiestňovať. Do fliaš a karáf patrí jednoduchý uhlíkový filter FAST DISK, ktorý filtruje pitnú vodu okamžite. Jednoznačným benefitom je úspora času a praktickosť. Špeciálna filtračná patróna Bi-flux sa vyrába hneď v niekoľkých variantoch, aby pokryla vaše individuálne potreby:

 • Univerzálna – na každodenné pitie a využitie do spotrebičov
 • Minerálny balans – zachováva rovnováhu minerálov vo vode
 • Magnézium – zvyšuje koncentráciu horčíka vo vode
 • Káva & Čaj – udržuje optimálne pH vody pre zvýraznenie chuti čaju a kávy
 • Proti dusičnanom – zbavuje vodu nebezpečných dusičnanov
 • Proti vodnému kameňu – znižuje tvorbu vodného kameňa až o 90 %
 • Alkalická voda – má antioxidačné účinky a zlepšuje trávenie

Pošlite článok známemu