Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

NEPRÍJEMNÉ PREJAVY ALERGIE SA DAJÚ ZMIERNIŤ INHALÁCIOU

Pylová sezóna je v plném proudu. Zhruba u jedné třetiny obyvatel České republiky se pravidelně či nárazově objevuje nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu. S prvními projevy pylové alergie se můžeme setkat už v únoru s květem prvních jarních keřů. Od tohoto období, až do podzimu, kdy uzavírají sezónu ambrozie a pelyněk, se nepříjemným alergickým reakcím nevyhne řada z nás. Jak jejich projevy zmírnit anebo si alespoň trošku ulehčit? Odpovědí je inhalace.

O inhalácii vedeli už naše babičky

Táto liečebná metóda je stará skoro ako ľudstvo samotné. Používali ju v starom Egypte, ale aj Ríme a poznali ju aj naše babičky. Vďaka svojim preukázateľným účinkom sa k nej neustále vraciame aj v dnešnej dobe. Použitie inhalátora je totiž jednou z možností, ako príznaky alergie alebo astmy zmierniť, či dokonca úplne odstrániť (ľahšie formy). Inhalátory pre astmatikov a alergikov taktiež pomáhajú aj s ďalšími respiračnými ochoreniami, medzi ktoré patrí napríklad aj bronchitída alebo zápaly horných a dolných dýchacích ciest.

Ako rozoznať alergiu?

Alergia má často rovnaké príznaky ako napríklad chrípka alebo prechladnutie. Samozrejme, že dotyčný nemá teplotu a nebolí ho hlava a kĺby, stretávať sa ale môže so svrbením slizníc, smrkaním, upchatým nosom, častým kýchaním, začervenaním alebo pálením či slzením očí. Pokiaľ nie je alergia včas liečená, môže sa vyvinúť až astma. Preto je potrebné začať s prípadnými antialergickými opatreniami už v predstihu. Istou alternatívou sú samozrejme preventívne injekcie, ktoré sa aplikujú pred prepuknutím hlavnej peľovej sezóny. V niektorých prípadoch sú ale nedostatočné a od alergických prejavov aj tak nepomôžu. V tejto chvíli sa opäť k slovu dostáva inhalácia. 

inhalátory Laica

Inhalácia uľaví od prejavov alergie

Inhalácia je nesmierne šetrným prostriedkom v boji s alergiami alebo astmou. Prirodzene totiž zvlhčuje a ošetruje dýchacie cesty. Tie potom toľko nevysychajú a človek sa tak nestretáva s nepríjemným pocitom sucha a ďalšími sprievodnými príznakmi. Aj v tomto prípade je ale potrebné začať s inhaláciou v predstihu. Ak trpíte alergiami na peľ či plesne, inhalujte celoročne a intenzívnu inhaláciu do svojho liečebného programu zaraďte najmä v období vykurovacej a peľovej sezóny. Ideálne je, ak sa v tomto období budete inhalácii venovať dvakrát, prípadne aj trikrát denne po dobu 10 až 20 minút.

Ako vybrať správny inhalátor?

Základom budúceho úspechu je výber správneho inhalátora. V našom sortimente nájdete, časom aj spokojnými zákazníkmi, preverené inhalátory Laica. Tie sa ďalej delia na dve skupiny – ultrazvukové a kompresorové inhalátory. Ultrazvukové inhalátory Laica fungujú tak, že sa o rozprašovanie liečebnej tekutiny na mikroskopické kvapôčky vo forme hmly alebo aerosólu stará vibračné zariadenie zvané vysokofrekvenčný oscilátor. Medzi najväčšiu výhodu ultrazvukových modelov patrí tichá prevádzka. Istou nevýhodou je potom neschopnosť inhalátora rozprašovať husté alebo olejnaté roztoky. Pre tie sa skôr hodia kompresorové inhalátory. U nich zaisťuje rozprašovanie liečebnej tekutiny na mikroskopické kvapôčky vo forme hmly alebo aerosólu tryska, ktorá je na kompresor napojená. Tieto inhalátory na astmu alebo alergiu sú hlučnejšie, ale, ako už bolo spomenuté vyššie, poradia si aj s hustými alebo olejnatými roztokmi.

Inhalatory Laica

Kedy a ako často inhalovať?

Pri prejavoch alergie odporúčame inhalovať dvakrát až trikrát denne. Ideálne je, ak budete inhalovať večer pred spaním. Pred samotnou inhaláciou by ste nemali konzumovať príliš ťažké jedlá, počas procesu by sa vám totiž mohlo urobiť nevoľno. Pokiaľ to váš model inhalátora dovoľuje, sadnite si s ním do pohodlného kresla a v pokoji inhalujte. Správna technika inhalácie zahŕňa vzpriamený trup, čo pomôže dýchacím cestám lepšie sa otvoriť. Technika dýchania je potom veľmi jednoduchá a intuitívna. V prvom rade by ste sa mali pomaly a zhlboka nadýchnuť nosom alebo ústami. Následne si urobte krátku dychovú pauzu na usadenie liečiva na stenách dýchacieho ústrojenstva. Ďalším krokom je dôkladný výdych ústami, po ktorom opäť nasleduje krátka dychová pauza. 

Aktuálnu ponuku inhalátorov Laica nájdete v našem e-shopu. S kódom ODMENA25SK dostanete zľavu 25%. Akcia platí do 30.6.2024.

Pošlite článok známemu