Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Testujeme filtračnú kanvicu a fľašu Flow’n go

Kvalita kohútikovej vody je naprieč našou krajinou rôzna. Niekde nám z kohútika tečie voda, ktorú môžeme kvalitatívne prirovnať k tej kojeneckej, niekde je však problémom jej prílišná tvrdosť a ošetrenie chlórom. U nás, bohužiaľ, bojujeme s druhou spomínanou situáciou.
Nebudem predstierať, že som zástancom kohútikovej vody. Práve naopak. Ešte donedávna som z obchodov nosila ťažké plastové fľaše. To však iba do chvíle, kým sa mi do rúk nedostali dve vychytávky na testovanie. Tentokrát som mala možnosť vyskúšať ako funguje filtračná kanvica Laica a inovatívna fľaša Flow’n go.

Laica test filtrácia

Náročný test pre filtračnú kanvicu Laica
Filtračné kanvice Laica pracujú s modernými filtrami. Napríklad Laica Predator využíva filter LAICA Germ-Stop, ktorý v kombinácii s už známymi Bi-Flux filtrami zlikvidujte 99,999% baktérií! Filtre zachytia nielen spomínané baktérie, ale pozitívne zmenia aj chemické zloženie vody. Aby som si túto informáciu overila, podrobila som kanvicu záťažovému testu.

Do kanvice som napustila na pohľad zakalenú vodu a čakala som, čo sa stane. V priebehu niekoľkých minút nakvapkala do spodnej nádržky priezračne čistá tekutina, čo ma presvedčilo o tom, že filtračné kanvice naozaj fungujú. Zaujímali ma však aj informácie o vode, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné, preto som si na pomoc prizvala indikátory ph.

Z pôvodných 7,8 sa hodnota ph okamžite znížila na 6,2! Filter teda vodu „zmäkčil“ požadovaným spôsobom a to dokonca pod sledovanú hranicu 7, ktorá informuje o tom, že je voda nielen tvrdá, ale má aj nepríjemnú chuť. Navyše výrazne tvrdá voda neprospieva ani domácim spotrebičom (napríklad žehličkám, varným kanviciam alebo kávovarom), ktoré je potrebné častejšie čistiť.

Prefiltrovaná voda je tak vďaka filtračnej kanvici zbavená nepríjemného chlórového zápachu, prípadných usadenín, ale aj pachuti, ktorá je dôsledkom vysokej tvrdosti a prílišných úprav. To všetko v priebehu pár minút a pri zachovaní dôležitých látok a minerálov!

Jedinou nevýhodou je nutnosť pravidelnej výmeny filtrov a niekoľko minútové čakanie, kým sa voda dostane z vrchnej nádržky do spodnej v zodpovedajúcej kvalite. Laica však myslela aj na to, a preto vyvinula inovatívnu fľašu Flow’n go, ktorá bola predmetom môjho ďalšieho testovania.

Laica test filtrácia

Flow’n go prefiltruje vodu bez zbytočného čakania
Ak chcete mať vodu zbavenú nepríjemnej chuti a nežiaducich látok vždy po ruke, je pre vás jasnou voľbou novinka talianskeho výrobcu Laica, ktorú u nás zoženiete pod názvom Flow’n go. Súčasťou tejto inovatívnej vychytávky je prírodný uhlíkový filter FAST DISK, ktorý zvládne eliminovať chlór vo vode, vylepšovať jej chuť a to všetko pri zachovaní minerálov bežne sa vyskytujúcich v kohútikovej vode, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie nášho organizmu.

Medzi ďalšie prednosti filtračnej fľaše Flow’n go patrí aj jej elegantný dizajn, na ktorý sme si pri Laice už všetci zvykli, ako aj kompaktné rozmery, ktoré padnú presne do ruky. Fľaša sa tak stane vašim obľúbeným spoločníkom v práci, na porade či na slávnostne prestretom kuchynskom stole. Na rozdiel od starších filtračných kanvíc, pri ktorých musíte sledovať výmenu filtra, sa o tento krok pri Flow’n go postará QR kód a smart aplikácia, ktorú si jednoducho stiahnete do svojho mobilného telefónu.

Laica test filtrácia

Záverečné resumé alebo kto z koho
Ak mám porovnať obidva produkty z hľadiska použitia, tak musím konštatovať, že filtračné zariadenia sa od tohto testovania stali nenahraditeľným spoločníkom v našej domácnosti.

Voda z filtračnej kanvice je súčasťou nášho pitného režimu, ale používame ju aj do kávovaru, žehličky a rýchlovarnej kanvice. Pretože patrím medzi kávových fajnšmekrov, trúfam si povedať, že káva z prefiltrovanej vody je oveľa chutnejšia a výraznejšia.

Filtračné fľaše Flow’n go sú odteraz našim nenahraditeľným spoločníkom pri pracovných poradách, filmových večeroch či slávnostných obedoch. To všetko bez čakania a pri zachovaní optimálneho chemického zloženia vody. Navyše už nemusíme sledovať výmenu filtra, čo je v dnešnej hektickej a nesmierne rýchlej dobe veľmi žiadúcim benefitom.

Pošlite článok známemu