Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Filtračná kanvica Laica Predator zastaví až 99,99% baktérií

Voda je základným stavebným kameňom nášho tela a žiť bez nej je z fyziologického hľadiska úplne nemožné. Aktuálne trendy hovoria jasne - ideálne je, ak náš pitný režim postavíme na obyčajnej vode z kohútika. Kohútiková voda je na Slovensku dostupná pre 99 % obyvateľstva a jej kvalita je kontrolovaná prísnejšie, než napríklad kvalita chleba alebo ovocia v obchodoch.

Zo zdravotného hľadiska je vhodná na každodenné pitie. Jej chuť ale nie je porovnateľná s chuťou vody v Nemecku, Švajčiarsku či severských krajinách. Na druhej strane existujú regióny, kde je kvalita kohútikovej vody porovnateľná s kvalitou vody dojčenskej. Aj napriek početným a dôsledným testom sa v nej však môžu objavovať baktérie, ktoré vedú k zažívacím problémom a v krajnom prípade aj k smrti.

Čistá a zdravá voda bez baktérií

Možno ste u našich susedov zaznamenali pražskú kauzu „Legionella“. Legionella, čiže rod patogénnych baktérií čeľade Legionellaceae spôsobujúcich tzv. chorobu legionárov, či miernejšiu pontiacku horúčku, ktorá sa v Prahe objavila naposledy v roku 2017. Hoci k nákaze dochádza takmer výhradne vdýchnutím infikovaného aerosólu do pľúc, baktérie boli súčasťou. Podobný problém môžu riešiť aj majitelia studní, do ktorých môžu silné dažde spláchnuť hnojivá či výkaly z blízkych polí a voda je razom infikovaná a úplne nevhodná na pitie.

Baktérie navyše v drvivej väčšine prípadov voľným okom neodhalíme. Voda nemusí hneď zapáchať alebo mať podivnú farbu alebo zákal. Ich prítomnosť potvrdí až rozbor vody v špecializovanom laboratóriu. Pokiaľ si chcete byť kvalitou vody stopercentne istí, oplatí sa investovať do filtračnej kanvice Laica Predator, ktorej inovatívny filter na vodu Laica Germ-Stop v kombinácii s už známymi Bi-flux filtrami zastaví 99,99% baktérií.

Filtrační konvice proti baktériím

100% účinná dvojitá filtrácia

Moderná filtračná kanvica Laica Predator je vybavená filtračnou patronou Germ-STOP, ktorá dosahuje výborné účinky v mechanickom blokovaní baktérií, ktoré môžu byť prítomné v mestskej pitnej vode v dôsledku náhodných situácií. Kanvica disponuje aj aktivačnou pumpou Germ-STOP, čo je manuálny piestový modul zložený z valca a piestu, slúžiaci na prípravu kazety Germ-STOP. Nechýbajú samozrejme ani dobre známe Bi-flux filtre, ktoré slúžia na účinnú redukciu chlóru a vedľajších produktov dezinfekcie, ťažkých kovov a niektorých chemikálií, vrátane pesticídov a herbicídov.

Výroba filtračných kanvíc Laica je navyše sústredená výlučne do Talianska, čomu zodpovedá aj ich taliansky dizajn a intuitívne ovládanie. Okrem toho boli pri výrobe kanvice a filtrov na pitnú vodu použité iba zdravotne nezávadné materiály, ktoré sú v súlade s radom vyhlášok, noriem a smerníc (napríklad Európska smernica EMC 30/2014/EÚ alebo Vyhláška ministerstva č. 174 zo 6/04/2004). Voda prefiltrovaná touto kanvicou bola nezávislými laboratóriami testovaná na prítomnosť baktérií Escherichia Coli, Legionella pneumophila, Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus. Z testov vyplýva, že Laica Predator zastavuje až 99,99% týchto baktérií.

Filtračná kanvica proti bakteriám

Ako získať zdravotne nezávadnú vodu?

Filtračná kanvica Laica Predator je určená iba na filtráciu studenej (nie horúcej) pitnej vody. Počas prvého použitia, alebo v prípade, že ste kanvicu nepoužívali po dobu 15 dní, naplňte kanvicu vodou a nechajte ju prefiltrovať bez toho, aby ste zavreli kryt. Super rýchla domáca filtrácia vody vyčistí pitnú vodu v priebehu piatich minút. Takto vyčistenú vodu vylejte (alebo ju použite na zalievanie kvetov) a postup opakujte ešte trikrát. Počas štvrtej filtrácie je už voda vhodná na priamu konzumáciu.

Filtračná kanvica Laica Predator je vybavená špeciálnym QuickFill otvorom na ľahké plnenie bez nutnosti zložiť veko. Akonáhle je lievik naplnený, automatické rýchle naplnenie sa postupne zatvára. Po naplnení je vhodné skontrolovať hladinu vody a kanvicu s vodou umiestniť na tienisté a chladné miesto, prípadne do chladničky. Životnosť Bi-flux filtrov činí 150 litrov vody (prípadne jeden mesiac používania), životnosť Germ-Stop filtra na vodu do kuchyne je až neuveriteľných 1000 litrov. 

Chcete sa pochváliť svojimi skúsenosťami s kanvicou Laica Predator? Označte nás na našom Instagrame alebo Facebooku.

Pošlite článok známemu