Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Laica filter na vodu Fast Disk: Čo všetko dokáže?

O pitnom režime sa hojne diskutuje už desaťročia. Tou najprirodzenejšou tekutinou pre naše telo je ale obyčajná voda. A pokojne tá kohútiková. Jej kvalita sa ale naprieč republikou rôzni. Kým niekde nám z kohútikov tečie voda, ktorá je svojím zložením podobná tej dojčenskej, inde môžeme mať problém s jej typickým chlórovým zápachom alebo nie príliš dobrou chuťou. Ako to zmeniť? Odpoveďou sú filtračné karafy Laica, v ktorých srdci je ukrytý inovatívny uhlíkový filter na vodu Fast Disk. Čo všetko dokáže? Prezradíme.

Čo všetko zvládnu filtre Laica z vody odstrániť?

Filtračné patróny (filtre) zbavujú kohútikovú vodu nadmerného množstva chlóru, ktorý na mnohých miestach v republike spôsobuje typický zápach a nepríjemnú (pa) chuť kohútikovej vody. Okrem toho ale filtre redukujú ťažké kovy, vodný kameň, herbicídy a pesticídy ale aj zvyšky liekov a antikoncepcie. To všetko, samozrejme, pri zachovaní minerálov a ďalších látok, ktoré naše telo potrebuje. Voda z filtračnej karafy Laica je vo finále oveľa chutnejšia a vhodná aj na prípravu nápojov, polievok, omáčok alebo ďalších jedál.

filter na vodu Fast Disk

Ďalšie benefity prefiltrovanej vody

Vodu zbavenú vodného kameňa ale môžete používať aj do varných kanvíc, kávovarov alebo žehličiek. Jednoducho tak predĺžite životnosť spotrebičov a vyhnete sa častej údržbe, ktorá s tvrdou vodou neodmysliteľne súvisí. Vodný kameň funguje aj ako výborný izolant a zabraňuje prestupu tepla zo špirály (vykurovacieho telesa) do vody. Tým sa výrazne predlžuje doba ohrevu a náklady potrebné na ohrev vody tak značne rastú!

Ako vlastne filtre Fast Disk fungujú?

Súčasťou filtračných karáf a športových fliaš Laica sú filtre Fast Disk. Čo je na nich také unikátne? Najmä skutočnosť, že tieto filtračné patróny filtrujú vodu pomocou postriebreného prírodného aktívneho uhlia. To dokáže behom niekoľkých sekúnd znížiť obsah chlóru v pitnej vode, takže je prefiltrovaná voda chutnejšia a bez nepríjemného zápachu. Fast Disk filtre boli navrhnuté tak, aby zachovali v kohútikovej vode minerály ako sú magnézium a kalcium. Voda preto zostáva nielen chutná, ale aj zdraviu prospešná a to bez nutnosti doplňovania ďalších minerálnych látok. Životnosť filtra Fast Disk je buď 30 dní, alebo 120 litrov prefiltrovanej vody. O nutnosti výmeny filtra vás bude navyše informovať inovatívna aplikácia pre chytré telefóny Laica Home Wellness. Do nej stačí naskenovať unikátny QR kód a o nič ďalšie sa nestarať. Aplikácia vás sama upozorní, že je najvyšší čas na výmenu starého filtra za nový.

Pošlite článok známemu