Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ako fungujú domáce filtračné zariadenia na vodu?

Mať v domácnosti trvalý prísun kvalitnej vody bez nežiaducich prímesí, je základným prianím každého, kto sa len trochu zaujíma o svoje zdravie a zdravie svojej rodiny. Nie každému sa však pošťastí, aby mu priamo z kohútika tiekla voda s ideálnou kvalitou. Aká alternatíva sa v takom prípade ponúka? Kupovať balenú vodu je jednak drahé a samozrejme taktiež neekologické. Oveľa lepšie je zaobstarať si nejaké domáce filtračné zariadenie.

Prečo začať filtrovať domácu pitnú vodu?

Jedným z hlavných dôvodov je samozrejme redukcia nežiaducich látok vo vode, ako sú ťažké kovy, pesticídy, herbicídy, chlór a podobne. Domáce filtre na tvrdú vodu ju taktiež dokážu zmäkčiť a redukovať obsah vodného kameňa. To ale nie je všetko! Moderné systémy domácej filtrácie na vodu navyše dokážu zvýšiť koncentráciu zdraviu prospešných látok vo vode. Táto schopnosť je prínosná najmä v prípade magnézia, ktorého pravidelný prísun ľudskému telu veľmi prospieva. Voda upravená domácimi filtrami navyše získava lepšiu chuť, čo oceníte pri príprave nápojov alebo pri varení.

Ako teda zariadenia na domácu filtráciu fungujú?

Najjednoduchším a teda najobľúbenejším nástrojom na domácu úpravu vody sú filtračné kanvice. Vodu z kohútika jednoducho nalejete do hornej časti kanvice vybavenej filtrom na vodu. Voda je následne automaticky filtrovaná a zachytáva sa v dolnej časti, kde je pripravená na konzumáciu alebo ďalšie použitie.

Filtrácia pri moderných kanviciach stojí na kombinácii niekoľkých filtračných metód:

  • Iónová výmena živice – slúži najmä na redukciu ťažkých kovov a tvrdosti vody. S jej pomocou sa dá ale taktiež koncentráciu prospešných látok, ako napríklad magnézia a vápnika, navýšiť
  • Pôsobenie aktívneho uhlíka – slúži predovšetkým na redukciu chlóru a jeho zlúčenín 
  • Postriebrením uhlíka sa zabraňuje množeniu mikroorganizmov
Domácí filtrace vody

Filtračná kanvica LAICA: vrchol vývoja domácej úpravy vody

Všetky vyššie uvedené prvky filtrácie sú dovedené k dokonalosti talianskym výrobcom LAICA, ktorý sa výrobou filtračných kanvíc zaoberá už od roku 1974. V oblasti filtrácie dokonca táto značka vlastní rad patentov, ktoré sú výsledkom vlastného vývoja. Ich filtre na pitnú vodu obsahujú napríklad prvok magnesium activeTM, ktorý zvyšuje koncentráciu magnézia vo vode a udržuje hodnotu pH v ideálnych hodnotách.

Prečo Laica ? 

Spoločnosť LAICA vyrába široké portfólio filtračných kanvíc, ktoré sa na prvý pohľad líšia tvarom, ale aj farbou, čo umožňuje každému výber podľa vkusu a existujúceho vybavenia kuchyne. Čo je ale dôležitejšie, je výber rôznych typov filtrov, ktorými môžete vašu kanvicu LAICA vybaviť. Môžete si objednať filtre špeciálne určené na filtráciu vody na prípravu kávy a čaju, filtre na redukciu nitrátov vo vode, vyrovnanie ideálnej hladiny minerálov a ďalšie. 

Filtračné patróny však vždy vykonávajú filtráciu s rovnakým postupom: 

1. Mechanická predfiltrácia

2. Iónová výmena

3. Filtrácia aktívnym uhlíkom

4. Finálna bunková filtrácia

5. Post filtrácia

Pokiaľ chcete žiť zdravým životným štýlom, mala by byť kvalita vody, ktorú denne pijete, vaším prvotným záujmom. S filtračnými kanvicami LAICA je starostlivosť o domácu vodu záležitosťou, ktorú hravo zvládnete, a ešte vás to bude baviť.

Domácí filtrace vody

Pošlite článok známemu