Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Domáca inhalácia ako spôsob relaxácie

Ruku na srdce - ako často relaxujete v saunách, spa alebo wellness centrách? Že ste limitovaní nedostatkom času? A čo keby sme vám prezradili, že taký malý domáci wellness môžete absolvovať vždy, keď si potrebujete odpočinúť, načerpať novú energiu alebo dobiť baterky? Vytúžený relax si užijete pomocou inovatívnych inhalátorov Laica.
Inhalácia je stará už viac ako 4 000 rokov
Blahodarne účinky inhalácie sú známe už viac ako 4 000 rokov. Vtedy sa na inhalovanie používala para morskej vody alebo dym z rôznych byliniek, v ktorých sa naši predkovia dokonale orientovali.

Inhalácia ako oficiálna liečebná metóda vznikla až o niekoľko rokov neskôr- konkrétne v roku 1829, kedy boli skonštruované prvé inhalačné prístroje. Dnes sa inhalačná terapia používa predovšetkým v kúpeľných zariadeniach a rôznych wellness centrách, kde je stále obľúbenejšia a žiadanejšia.

Laica inhalácia

Aby vás „nezomleli“ každodenné povinnosti

Súčasná moderná a nesmierne hektická doba nám dáva poriadne zabrať! Nekonečný kolotoč povinností, vypätých situácií a stresujúcich okamihov na nás rozhodne nemá pozitívny vplyv.

Preto je potrebné striedať prácu a starosti s pravidelným oddychom. Ten môžete absolvovať napríklad v už spomínaných kúpeľoch, obľúbenom spa centre, no pokojne aj u seba doma prostredníctvom inhalačnej terapie pomocou moderného inhalátora Laica.

Laica inhalácia

Blahodárne účinky inhalácie
Inhalácia horúcej pary a éterických olejov má na naše telo blahodárne účinky. Zvlhčuje a ošetruje dýchacie cesty, ktoré vďaka tomu nevysychajú a tým pádom sa človek nestretáva s nepríjemných pocitom sucha, ktorý je sprievodným príznakom rôznych ochorení. Inhalácia je tiež šetrným prostriedkom v boji s alergiami a astmou.

V neposlednom rade však musíme vyzdvihnúť aj relaxačnú funkciu inhalácie, počas ktorej odbúrate nazbieraný stres, vnútorne sa upokojíte, utriedite si myšlienky a načerpáte energiu na nové dni a výzvy. Inhalácia olejových emulzií (návod na ich domácu prípravu) navyše priaznivo ovplyvňuje psychiku, povzbudzuje a často sa používa pri liečbe psychických alebo psychosomatických ochorení.

Laica inhalácia

Ako nám jednotlivé olejové emulzie pomáhajú?
- Eukalyptový: Má prirodzene dezinfekčné účinky, uvoľňuje hlieny a pôsobí antibakteriálne.
- Mätový: Hlavnou zložkou, ktorú mäta obsahuje, je mentol. Ten uvoľňuje dýchacie cesty, odstraňuje bolesť a podráždenie. Zároveň pôsobí priaznivo na našu psychiku.
- Tymiánový: Tento olej pôsobí silne antisepticky a dezinfekčne. Lieči choroby dýchacieho ústrojenstva, nachladenia, angínu a bronchitídu.
- Medovkový: Olej upokojuje nervový systém a často sa používa pri nespavosti. Navyše efektívne lieči dýchacie ústrojenstvo a pomáha pri migréne.
- Levanduľový: Účinky levanduľového oleja sú známe už niekoľko storočí. Levanduľa totiž obsahuje látky, ktoré upokojujú našu psychiku a prispievajú k ľahšiemu zaspávaniu.
- Borovicový: Olej z borovice má antiseptické účinky, podporuje produkciu hlienov a uľahčuje vykašliavanie. Uvoľňuje tiež dutiny, čím zmierňuje aj prípadné bolesti hlavy.

Skôr ako začnete s inhaláciou: Na domácu inhaláciu olejových emulzií je potrebné zaobstarať si kompresorový, nie ultrazvukový inhalátor Laica. Kompresorový inhalátor si totiž s kvapalinami a olejmi poradí lepšie a účinnejšie ako ultrazvukový, ktorý je určený primárne na rozprašovanie minerálnych, slaných vôd a liečiv rozpustných vo vode.
Inhalujte pred spaním a relaxujte

Na to, aby bola inhalácia účinná, je potrebné vedieť, ako na ňu. Inhalujte ideálne niekoľkokrát denne. Ak to váš harmonogram a časové možnosti nedovoľujú, rezervujte si čas potrebný na inhaláciu aspoň večer pred spaním. Radšej sa ale vyhnite ťažkému a výdatnému jedlu. Počas inhalácie by vám totiž mohlo byť ťažko.

Ideálne je, ak sa pohodlne usadíte vo svojom obľúbenom kresle. Hlavu držte vzpriamene, v jednej rovine s chrbticou a trupom. Pomáha to- ľudovo povedané- „otvoriť“ dýchacie cesty natoľko, aby do nich mohla prúdiť účinná látka.

Laica inhalácia

Osvojte si techniku správneho dýchania
Dôležité je tiež osvojiť si samotnú techniku správneho dýchania. Najprv sa pomaly a zhlboka nadýchnite nosom alebo ústami. V tejto fáze si nechajte masku inhalátora Laica nasadenú. Následne si urobte krátku dychovú pauzu. To preto, aby sa liečivo usadilo na stenách dýchacieho ústrojenstva a neodchádzalo okamžite pri výdychu.

Ďalším krokom je dôkladný výdych ústami, po ktorom opäť nasleduje krátka dychová pauza. Majte však na pamäti, že inhalovať by ste mali ideálne 20-30 minút. Počas inhalácie môžete čítať svoju obľúbenú knihu, počúvať hudbu alebo sledovať televíziu. Jednoducho tak budete relaxovať kedykoľvek to bude vaše telo potrebovať bez toho, aby ste museli navštevovať kúpele či finančne nákladné wellness centrá.

Pošlite článok známemu