infoinfo

Objednávky vytvorené do 19.12. do 11:00 sa pokusíme doručiť ešte do Vianoc. Tovar z objednávok po tomto termíne bude doručený až po Vianociach.

Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Chutnejšia voda z kohútika? Dá sa to! S filtračnou kanvicou LAICA

Už dlhšiu dobu som chcela začať kupovať balenú vodu. Tá kohútiková je u nás naozaj veľmi tvrdá s výraznou chlórovou arómou. Som však zarytá zástankyňa ekológie. Doma poctivo triedime odpad a kladieme dôraz na šetrenie životného prostredia. Predstava vláčenia plastových fliaš ma trochu desila z ekologického, ekonomického, ale aj zdravotného hľadiska.
Prečo je pitný režim vlastne taký dôležitý? Často nejde iba o zahnanie pocitu smädu, no aj o našu zdravotnú kondíciu. Pri nedostatočnom prísune vody sama cítim, že ma bolí hlava a som viac unavená. Akonáhle na sebe spozorujem tieto príznaky, utekám po pohár hody. Niekto by hneď siahol po tabletke proti bolesti, no málokto si uvedomuje, že ide o prvý príznak dehydratácie. Správny pitný režim prospieva aj našej pleti, ktorá je vďaka vode žiarivejšia, pružnejšia, jemnejšia a celkovo krajšia. Áno, je to tak. Rovnako ako polievame kvety, aby nezvädli, musíme hydratovať aj seba. Dokonca je preukázané, že pri dostatočnej hydratácií vyzerá pleť mladšie a starne pomalšie. Zlepšuje sa aj pamäť a sústredenie. Voda je teda veľmi dôležitá nielen pre našu pleť, ale aj pre mozog a všetky ostatné orgány. Ak sa neviete prinútiť sústrediť na dôležitú úlohu, skúste sa rozhýbať, vypiť pohár vody a vyskúšať to znovu. A ako bonus, je celkom možné, že pri správnom pitnom režime schudnete aj nejaké to kilo. Ja osobne som ten typ, ktorý stále niečo „chrúme“, no skúste si dať namiesto tej pochutiny pohár vody a uvidíte. Kilá pôjdu dole skoro samy. Niektorí ľudia si totiž zamieňajú pocit smädu s hladom a preto by stále niečo jedli. Musíme sa zavodňovať.

Laica J35

Ale vráťme sa späť k filtračnej kanvici, ktorá sa spolu s Bi-Flux filtrami môže pochváliť certifikáciami z významných laboratórií z celého sveta. Hneď na začiatku by som chcela vyzdvihnúť, že filtračná kanvica je aj veľká dizajnovka. Jej krásny tvar zabezpečí, že sa zmestí do všetkých bežných chladničiek, dokonca aj do dvierok. Navyše má aj praktickú ergonomickú rukoväť v piatich farebných prevedeniach- modrá, zlatá, červená, zelená a fialová. Ja som si vybrala modrú. Každé veko má praktický tzv. QuickFill otvor. Podľa mňa je to veľmi praktická vecička, vďaka ktorej nemusíme pri napúšťaní kanvicu otvárať celú.

S čím všetkým nám vlastne filtre pomáhajú? Nielen, že odstraňujú nepríjemnú chuť a zápach chlóru, sú aj vysoko účinné v odstraňovaní škaredého zakalenia. Navyše odstraňujú z vody pesticídy a herbicídy, redukujú ťažké kovy, vylepšujú chuť a vôňu a efektívne redukujú vodný kameň. Áno, s týmto všetkým si poradí filtračná kanvica od talianskeho výrobcu LAICA. Jeden Bi-Flux filter prefiltruje až 150L vody čo zodpovedá množstvu 100 pet fliaš s obsahom 1,5L. Prefiltrovanie obsahu jednej 1,2L kanvice trvá iba 3 minúty.

Laica J35

Nielen vidím, ale aj cítim rozdiel v chuti bežnej, kohútikovej, vody a tej prefiltrovanej. Áno! Za mňa a celú moju rodinu (a všetkých, ktorým som ju dala ochutnať). Všetci si ten rozdiel okamžite všimli. Predtým som sa musela do pitia kohútikovej vody skôr nútiť. Dokonca som mala na chladničke lístoček na ktorý som si písala čiarky. Jedna čiarka= 250 ml vypitej vody. Voda však bola stále chlórová a ja som dokázala vypiť sotva liter. Teraz mi nerobí problém vypiť okolo 2,5L filtrovanej vody denne. Všimla som si, že mi chutí viac nielen voda, ale aj čaj. Dokonca som prestala našej mladšej dcére (11 mesiacov) kupovať kojeneckú vodu, pretože som ju nahradila filtrovanou vodou. Bála som sa jej dávať vodu z vodovou. Odkedy však pijeme tú filtrovanú, je schopná vypiť o polovicu viac vody ako predtým. Teraz je jednoducho chutnejšia. Kde som ešte spozorovala rozdiel? Rýchlovarná kanvica. Pred použitím vody z filtračnej kanvice som tú rýchlovarnú odvápnila, aby som videla, či to naozaj funguje. A ono to naozaj funguje!

Ja osobne som veľmi rada, že vlastníme filtračnú kanvicu LAICA. Som s ňou veľmi spokojná.

Laica J35

Na záver by som spomenula niečo o spoločnosti LAICA („lajka“). Laica je rodinná firma, ktorá bola založená v roku 1974 v Taliansku. Spoločnosť sa zaoberá výrobou produktov zameraných na filtračné systémy v oblasti úpravy vody, spotrebný materiál a produkty z oblasti starostlivosti o zdravie. Vyše dvadsaťročné skúsenosti umožnili firme stať sa celosvetovým lídrom v danej oblasti. Laica naviac neustále rozširuje svoj sortiment. Dôkazom ich úspechu sú tisícky predaných filtračných kanvíc a milióny filtrov po celom svete.

Ak vás zaujíma niečo, čo ste sa v tomto článku nedozvedeli, neváhajte mi napísať na môj insta profil mama_dvou_princeznicek. Rada vám na všetko odpoviem.

Laica J35


Pošlite článok známemu