Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

(Budúce) mamičky pozor! Nepodceňujte pitný režim.

O pitnom režime ako takom sa toho nahovorilo a popísalo mnoho. Dnes sa však zameriame na novopečené mamičky a „tehuľky“, ktoré by si počas svojich prvých materských povinností mali nájsť čas aj na správnu životosprávu. K správnej životospráve patrí aj kvalitný pitný režim, ktorý hrá dôležitú úlohu nielen pri vývoji plodu ale aj pri jeho ďalšom vývine. A vy sa budete cítiť tiež oveľa lepšie.
Telo potrebuje vodu. A nielen to vaše.
(Ne)dostatočný príjem tekutín v tehotenstve má vplyv na tvorbu plodovej vody, detoxikáciu, prenos živín a mnoho ďalšieho. Pravidelným a kvalitným pitným režimom dokážete:
1. Zmierniť nevoľnosť
2. Potlačiť opuch
3. Vyhnúť sa dehydratácii
4. Vyhnúť sa infekciám močových ciest
5. Normalizovať krvný tlak
6. Zmierniť vyčerpanosť a bolesti hlavy
7. Zabrániť predčasnému pôrodu

A ak je už váš poklad nejaký ten deň s vami, uistite sa, že vypijete cca 2-3 l kvalitných tekutín denne. Pomôže vám to zvládnuť náročné počiatočné obdobie a takisto sa zvýši produkcia materského mlieka.

Laica pitny rezime

Čo piť a čomu sa vyhnúť?

Počas tehotenstva a v laktačnom období by ste mali piť hlavne čistú vodu, nesýtené minerálky, ovocné čaje (ideálne bezkofeínové) či riedené ovocné šťavy. Vylúčiť by ste mali hlavne sýtené minerálne vody, minerálky s vysokým obsahom sodíka, alkoholické nápoje, nápoje s obsahom kofeínu a presladené nápoje.

Kvalitný pitný režim zabezpečia filtračné zariadenia Flow’n go
O tom, že najzdravšou voľbou pri dodržiavaní zdravého a kvalitného pitného režimu je čistá voda niet pochýb. Pri prechode na pitie väčšieho množstva čistej vody vás však môžu zaskočiť viaceré menšie „prekážky“. Odradiť vás môže nesprávna teplota vody, chuť či nedostupnosť (vodu nemáte vždy „poruke“). Našťastie dnes existuje niekoľko zariadení, ktoré vám pomôžu zlepšiť kvalitu vášho pitného režimu.

Laica pitny rezim

Stolová, športová fľaša alebo filter na vodovodnú batériu?
Talianska spoločnosť Laica tento rok uviedla na trh niekoľko noviniek v oblasti zdravého pitného režimu.

Ich prvotinou sa stala filtračná stolová fľaša Flow’n go, ktorá je dostupná v dvoch prevedeniach- plastová (BPA free) a sklenená. Obidve majú pozoruhodnú schopnosť odstrániť z pitnej vody chlór, zlepšiť jej chuť a to všetko pri zachovaní minerálov (kalcium, magnézium...) potrebných pre správne fungovanie ľudského organizmu. To všetko zabezpečuje filter FAST-DISK vytvorený z prírodných uhlíkových vlákien.

Laica pitny rezim

Pre aktívne (budúce) mamičky existuje „športová“ varianta Flow’n go My Laica, ktorú si vezmete všade so sebou. Určite vás poteší aj regulovaný a plynulý prietok vody vytekajúcej z náustka, praktický rozmer, nárazuvzdorný materiál či hermeticky uzatvárateľný vrchnák. My Laica disponuje (rovnako ako stolová fľaša Flow’n go) filtrom FAST-DISK, vďaka ktorému máte vždy so sebou chutnú a zdravú vodu, na akú ste zvyknuté.

Laica pitny rezim

Doplnkovým riešením pre celú domácnosť  je aj kohútikový filter VENEZIA s výkonným filtrom HYDROSMART. Batériový filter odfiltruje z pitnej vody chlór, chlórované organické rozpúšťadlá, herbicídy a chlórované pesticídy, piesok, hrdzu a suspendované častice. Filter jednoducho namontujete na vodovodnú batériu a o zvyšok sa už postará sám. Pri napúšťaní si môžete jednoducho prepínať medzi klasickou a filtrovanou vodou.

Obdobie pred a po pôrode je z fyziologického hľadiska vždy náročné. Veľké a rýchle zmeny predstavujú značnú záťaž na organizmus, ktorú však môžete efektívne zmierniť kvalitným a zdravým pitným režimom. Tak prečo si nepomôcť modernými vychytávkami?

Laica pitny rezim

Pošlite článok známemu