Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

5 spôsobov ako piť vodu z kohútika

Peter Samuelis

21.04.2020

Balená voda je prežitok. Je drahá, nie vždy kvalitná a bolí z nej chrbát, keď ju vláčime z obchodu až domov. Pitná voda však tečie každému z nás doma. Prečo sa jej tak vyhýbame? A radšej si bez rozmyslu kupujeme vodu balenú? Možno vás našich 5 spôsobov ako piť vodu z kohútika motivuje zmeniť váš pitný režim. Poďme na to!
1. Kohútiková voda
Tečie u každého z nás doma, napriek tomu chutí vždy trochu inak. Kovová pachuť, nepríjemný zápach či špecifické zafarbenie. Aj takéto charakteristiky má voda z kohútika. Vo všeobecnosti však patrí pitná voda na Slovensku k tým najkvalitnejším na svete. Predtým než pootočíme naším kohútikom prechádza  prísnou kontrolou a  je dezinfikovaná chlórnanom sodným, ktorý v nej zničí takmer všetky baktérie. Pitím vody z kohútika, teda určite nič nepokazíte.

2. Filtračná kanvica
Laica filtrácia

Pre tých, ktorým prekáža chuť kohútikovej vody, je riešením filtračná kanvica. BI-flux  technológia od firmy LAICA, talianskeho odborníka na filtráciu vody, dokáže odstrániť z kohútikovej vody všetky spomínané problémy. V štýlovej kanvici je umiestnený BI-flux  filter, ktorý zlepšuje chuť vody,  odstraňuje z nej typický chlórový zápach, vodný kameň, zakalenie, ťažké kovy, pesticídy a herbicídy. Jeden filter  prefiltruje  150 litrov vody, vďaka čomu dokáže nahradiť až 100 klasických 1,5 litrových plastových fliaš.

3. Filtračná fľaša Flow´n go
Laica filtrácia

Filtračná fľaša je riešením, pre tých ktorí chcú mať pitnú vodu vždy po ruke. Fast disk filter sa nachádza priamo v hrdle fľaši, čo podstatne zrýchľuje proces filtrácie. Jeden filter dokáže prefiltrovať  120 litrov vody.  Aktívny uhlík, ktorý sa nachádza vo filtri,  dokáže vylepšiť chuť vody na nepoznanie. Fľaša je kompaktná a má elegantné krivky. Do obývačky, do spálne, do pracovne, všade vo vašej domácnosti si nájde svoje miestečko. S Flow´n go prichádza aj aplikácia, s ktorou si budete môcť kontrolovať vašu spotrebu a životnosť filtra.

4. Športová filtračná fľaša
Už čoskoro sa dostanú na náš trh filtračné fľaše, ktoré si budete môcť vziať so sebou do prírody, na chatu alebo ak sa vyberiete na svoj tréning. Všade tam vás bude sprevádzať športová filtračná fľaša. Fungovať bude na rovnakom princípe ako klasická filtračná fľaša Flow´n go. Vyrobená bude  z odolnejšieho materiálu. Fľašu si jednoducho doplníte v každom mieste, kde nájdete kohútik s pitnou vodou.

5. Špeciálne filtre a kanvice
Laica filtrácia

Laica však ponúka množstvo ďalších riešení. Okrem klasických BI-flux filtrov si môžete vybrať:

Filter Coffee &Tea - mení ph vody a postará sa o lahodnejšiu chuť vašej kávy a čaju

Filter Magnesium active – zvyšuje koncentráciu horčíka vo vode, ktorý je pre fungovanie tela nesmierne dôležitý

Filter Mineralbalance – zachováva  prirodzenú rovnováhu minerálnych solí vo vode, ako napríklad horčík a vápnik

Filter NITRATE - redukuje obsah dusičnanov

Popri klasických filtračných kanviciach LAICA ponúka ďalšie riešenia:
Laica MikroPLASTIK-STOP – filtračná kanvica s unikátnym dvojitým filtračným systémom, ktorý okrem chlórového zápachu, vodného kameňa, ťažkých kovov dokáže  odstrániť z vody až 99,5% mikroplastov s veľkosťou ≥ 0,1 μ.

Laica Predator - filtračná kanvica s unikátnym dvojitým filtračným systémom, ktorý okrem chlórového zápachu, vodného kameňa, ťažkých kovov dokáže odstrániť  z vody až  99,9 % baktérií.

Tak čo? Zaujal vás niektorý zo spôsobov ako si pochutnať na kohútikovej vode? Vyskúšajte a už sa k balenej vode nevrátite.

Pošlite článok známemu